Nasza Wspólnota


O NASZEJ WSPÓLNOCIE

Grupa Modlitewna powstała w lutym 1994 roku, a liczba jej
członków jest ciągle ruchoma (wzrasta).

Do października 1996 roku modlitwy różańcowe odbywały się
w pierwszy wtorek miesiąca i każdego 25-go miesiąca w kaplicy
„GETSEMANI” przy kościele. Grupę prowadził ks. Andrzej,
a orędzia Matki Bożej stopniowo rozszerzały się wśród parafian
i coraz więcej osób przychodziło na modlitwy różańcowe
w intencji o pokój i w intencjach własnych.

ORGANIZOWANE PIELGRZYMKI:

pierwsza w sierpniu 1994 r. nie doszła do skutku w wyniku braku kompletu chętnych, a także z powodu obaw, gdyż były to tereny objęte działaniami wojennymi (była Jugosławia).


druga w sierpniu 1995 r. została odwołana na trzy dni przed wyjazdem z powodu wybuchu wojny pomiędzy Chorwatami a Serbami (trasa przejazdu przebiegała bezpośrednio przez tereny objęte działaniami wojennymi.


kolejna pielgrzymka, którą organizował Przemysław Mikulski, odbyła się w dniach od 12 do 20 sierpnia 1996 r. W Pielgrzymce udział wzięło 49 osób, głównie ze Zbąszynka i Świebodzina. Przewodnikiem duchowym pielgrzymki był
ks. Benedykt Pacyga ze Świebodzina. Pielgrzymi przywieźli z Medziugorje figurę Matki Bożej Królowej Pokoju jako dar dla parafii w Zbąszynku, która wystawiana jest w świątyni podczas wspólnych modlitw.


następna pielgrzymka odbyła się w dniach od 11 do 19 sierpnia 1997 roku. Zorganizowana była ona także przez Grupę Modlitewną (47osób), a duchowo prowadził ją ks. Dariusz Mikiciuk, który po pielgrzymce przybył do naszej parafii jako wikariusz i stał się przewodnikiem duchowym naszej grupy modlitewnej.


wiosną 1998r. rozpoczęto przygotowania kolejnych pielgrzymek do Medziugorje. W dniach 22 – 30 czerwca 1998 r. do Medziugorje pojechało 24 pielgrzymów, w większości z Nowego Tomyśla, a opiekunem duchowym był wikariusz z Nowego Tomyśla ks. Piotr Skoczylas.


w dniach 13 – 21 sierpnia 1998 r. obyła się IV Pielgrzymka do Medziugorje. Na pielgrzymkę wyruszyło 35 osób głównie ze Zbąszynka, a także z Zielonej Góry. Opiekunem duchowym był ks. Józef Popiel z Zielonej Góry.


26.04. – 05.05. 2002 r. V pielgrzymka do Medziugorje organizowana przez Eugenię Angierską i Jerzego Ganeckiego. Przewodnikiem była Jadwiga Płonka z Polkowic. W pielgrzymce udział wzięło 49 osób ze Zbąszynka, Międzychodu, Zbąszynia, Wolsztyna, Międzyrzecza, Zielonej Góry i innych miejscowości. Duchowym przewodnikiem pielgrzymki był nasz wikariusz ze Zbąszynka
ks. Zbigniew Nosal.


29.06. – 08.07. 2004 r. odbyła się VI pielgrzymka do Medziugorje organizowana była również przez Eugenię Angierską. Przewodnikiem była Jadwiga Płonka z Polkowic. W pielgrzymce wzięli udział pielgrzymi ze Zbąszynka, Zbąszynia, Międzyrzecza, Poznania, Głogowa, Polkowic i innych pobliskich miejscowości. Duchowym opiekunem był wikariusz ze Zbąszynka ks. Paweł Ptak. Podczas pielgrzymki grupa miała spotkania z
O. Svetozar Kraljević, O. Jozo Zovko, Marija Pavlović-Lunetti, Ivan Dragićević, chłopcami ze Wspólnoty Cenacolo.


15.07. - 28.07.2005 r. odbyła się VII pielgrzymka do Medziugorje, którą zorganizowała Eugenia Angierska. Organizacją pobytu na miejscu zajmowała się Jadwiga Płonka. W pielgrzymce udział wzięły 44 osoby ze Zbąszynka, Zbąszynia, Babimostu, Świebodzina i Międzyrzecza. W programie pielgrzymki w tym roku, po raz pierwszy uwzgledniono prośby pielgrzymów, by ostatnie 3 dni spędzić nad Adriatykiem. Duchowym przewodnikiem pielgrzymki był nasz wikariusz ze Zbąszynka ks. Paweł Ptak.


19.07. - 01.08.2006 r. odbyła się VIII pielgrzymka do Medziugorje, którą zorganizowała Eugenia Angierska i Jerzy Ganecki. Była to pielgrzymka z okazji 10-rocznicy pierwszego wyjazdu do Medziugorje w 1996 r. Wyjazd nasz przypadł także w roku jubileuszowym - 25-rocznica objawień w Medziugorje. W pielgrzymce udział wzięło 49 osób, głównie ze Zbąszynka, a także z Międzyrzecza, Świebodzina i innych miejscowości. Duchowym przewodnikiem pielgrzymki był nasz opiekun WKP Proboszcz ks. Jerzy Kordiak i ks. Kanonik Benedykt Pacyga ze Świebodzina- opiekun duchowy I Pielgrzymki w 1996r. Program pielgrzymki obejmował przede wszystkim modlitwy i spotkania w Medziugorje oraz pobyt nad Adriatykiem w Podacy.


28.04. – 06.05.2007 r. odbyła się I pielgrzymka do Włoch, którą zorganizowała wspólnota pod kierunkiem Eugenii Angierskiej. W pielgrzymce udział wzięły 43 osoby, głównie ze Zbąszynka, a także z Międzyrzecza, Świebodzina i innych miejscowości. Duchowym przewodnikiem pielgrzymki był ks. Dariusz Wołczewski
z Zielonej Góry. Program pielgrzymki obejmował zwiedzanie miejsc: Padwa, Loreto, Asyż, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino, Rzym, Florencja, Verona. Największym przeżyciem był udział w środowej audiencji, na Placu Św. Piotra w Watykanie, z Ojcem Św. Benedyktem XVI.


11.08. - 24.08.2007 r. odbyła się IX pielgrzymka do Medziugorje, którą zorganizowała Eugenia Angierska i Jerzy Ganecki. Była to pielgrzymka w roku jubileuszowym - 50-rocznicy powstania naszej parafii. W pielgrzymce udział wzięło 47 osób z różnych stron kraju. Pielgrzymi byli ze Zbąszynka, Rydzyny, Gorzowa, Wolsztyna, Zbąszynia, Międzyrzecza, Białegostoku, Czyżewa Osady, Rakoniewic a także i z innych miejscowości. Duchowym przewodnikiem pielgrzymki był
ks. Piotr Pieprz z Rydzyny, który do Medziugorje pojechał poprzez niniejszą stronę www. W pielgrzymce wziął również udział nasz ks. kleryk Daniel Piejko. Program pielgrzymki obejmował przede wszystkim modlitwy i spotkania w Medziugorje, niezapomniane spotkanie z o. Jozo w Sirokim Briegu, wyjazd do Dubrownika oraz 4 dniowy pobyt nad Adriatykiem w Podacy.


11-24 sierpnia 2008r. odbyła się Jubileuszowa X Pielgrzymka do Medziugorje, w której wzięła rekordowa liczba uczestników , bo aż 53 osoby. Pielgrzymkę zorganizowała Eugenia Angierska, której pomagał Jerzy Ganecki. Pielgrzymi byli ze Zbąszynka, Rydzyny, Wolsztyna, Gorzowa i Świebodzina. Opiekunem duchowym pielgrzymów w tym roku był również ks. Piotr Pieprz z Rydzyny.


10-24 sierpnia 2009r. odbyła się XI Pielgrzymka do Medziugorje, którą zorganizowała Wspólnota przy naszej parafii, pod kierunkiem Eugenii Angierskiej. W pielgrzymce udział wzięło 53 pielgrzymów ze Zbąszynka, Rydzyny, Wolsztyna, Leszna, Gorzowa, Świebodzina i Babimostu. Opiekę duchową sprawował
ks. Piotr Pieprz. Pielgrzymi przebywali tydzień czasu w Medziugorje, a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem w Podacy.


09-24 sierpnia 2010r. odbyła się XII Pielgrzymka do Medziugorje, którą zorganizowała Wspólnota przy naszej parafii, pod kierunkiem Eugenii Angierskiej i Jerzego Ganeckiego. W pielgrzymce udział wzięło 49 pielgrzymów ze Zbąszynka, Rydzyny, Wolsztyna, Babimostu, Gorzowa i innych miejscowości. Opiekę duchową sprawował ks. Piotr Pieprz z parafii Buk oraz wywodzący się z naszej parafii
ks. Krzysztof Hojzer i kapłan z Zielonej Góry ks. Marcin Marciniak. Pielgrzymi przebywali 9 dni w Medziugorje, a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem w Czarnogórze w malowniczej miejscowości Ulcinij.


20.VI.-05.VII.2011r. odbyła się XIII Pielgrzymka do Medziugorje z okazji 30-rocznicy objawień Matki Bożej Królowej Pokoju.Pielgrzymkę zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju przy naszej parafii, pod kierunkiem Eugenii Angierskiej i Jerzego Ganeckiego. W pielgrzymce udział wzięło 59 pielgrzymów ze Zbąszynka, Wolsztyna, Rydzyny, Gorzowa, Świebodzina, Nowego Tomyśla i innych miejscowości. Opiekę duchową sprawował ks. Przemysław Kot z Zielonej Góry. Pielgrzymi przebywali 9 dni w Medziugorje, a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem na wyspie Krk. Tegoroczny pobyt w Medziugorje miał wyjątkowy charakter ponieważ pielgrzymi uczestniczyli w uroczystościach Bożego Ciała i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 25 czerwca w Medziugorje zgromadziła się niezliczona ilość pielgrzymów z całego świata.


08.VIII.-23.VIII.2012r. odbyła się XIV Pielgrzymka do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju przy naszej parafii pod kierunkiem Eugenii Angierskiej (po raz dziesiąty) i Jerzego Ganeckiego. W pielgrzymce udział wzięło 55 pielgrzymów: ze Zbąszynka, Buku, Gorzowa, Świebodzina, Nowego Tomyśla, Wolsztyna i innych miejscowości. Opiekę duchową ( po raz piąty) sprawował ks. Piotr Pieprz z Parafii pw. św. Stanisława Bpa w Buku w Archidiecezji Poznańskiej. Pielgrzymi przebywali 9 dni w Medziugorje, uczestnicząc m.in. w Uroczystości Wniebowzięcia NMP, a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem w Narodowym Parku Paklenica.


08.VIII.-23.VIII.2013r. odbyła się XV Pielgrzymka do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju przy naszej parafii pod kierunkiem Eugenii Angierskiej i pomocy Jerzego Ganeckiego. Opiekę duchową sprawował
ks. Mateusz Kubiak z Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Zbąszyniu, w Archidiecezji Poznańskiej. W pielgrzymce udział wzięło 44 pielgrzymów głównie ze Zbąszynka oraz z Wolsztyna,Gorzowa, Świebodzina, Nowego Tomyśla, Lubrzy, Zielonej Góry i innych miejscowości. Pielgrzymi przebywali 9 dni w Medziugorje, a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem w Crikvenicy k/Rijeki.

Zapraszamy do kontaktu  • Email:


  • Adres:
    Wspólnota Królowej Pokoju
    66-210 Zbąszynek